MFLA2010R4300FI
MFLA2010R4300FI
Enlarge
For Reference Only
Part Number MFLA2010R4300FI
LIXINC Part # MFLA2010R4300FI
Manufacturer Eaton-Electronics Division
Category
Description CURRENT SENSE RES 3/4W .430 OHM
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models MFLA2010R4300FI PCB Footprint and Symbol
MFLA2010R4300FI Specifications
Part Number:MFLA2010R4300FI
Brand:Texas Instruments
Composition :Metal Film
Failure Rate :-
Features :Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
Number of Terminations :2
Operating Temperature :-55°C ~ 155°C
Package / Case :2010 (5025 Metric)
Power (Watts) :0.75W, 3/4W
Product Status :Active
Ratings :AEC-Q200
Resistance :430 mOhms
Supplier Device Package :2010
Temperature Coefficient :±200ppm/°C
Tolerance :±1%