73WL6R022J
73WL6R022J
Enlarge
For Reference Only
Part Number 73WL6R022J
LIXINC Part # 73WL6R022J
Manufacturer CTS Corporation
Category
Description RES 0.022 OHM 5% 1W 2010 WIDE
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 73WL6R022J PCB Footprint and Symbol
73WL6R022J Specifications
Part Number:73WL6R022J
Number of Terminations :2
Operating Temperature :-55°C ~ 155°C
Package / Case :Wide 2010 (5025 Metric), 1020
Power (Watts) :1W
Product Status :Active
Ratings :-
Resistance :22 mOhms
Supplier Device Package :2010
Temperature Coefficient :±500ppm/°C
Tolerance :±5%