73L6R39G
73L6R39G
Enlarge
For Reference Only
Part Number 73L6R39G
LIXINC Part # 73L6R39G
Manufacturer CTS Corporation
Category
Description RES 0.39 OHM 2% 3/4W 2010
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 73L6R39G PCB Footprint and Symbol
73L6R39G Specifications
Part Number:73L6R39G
Number of Terminations :2
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :2010 (5025 Metric)
Power (Watts) :0.75W, 3/4W
Product Status :Active
Ratings :-
Resistance :390 mOhms
Supplier Device Package :2010
Temperature Coefficient :±200ppm/°C
Tolerance :±2%