CS1206JKNPOBBN222
CS1206JKNPOBBN222
Enlarge
For Reference Only
Part Number CS1206JKNPOBBN222
LIXINC Part # CS1206JKNPOBBN222
Manufacturer YAGEO
Category
Description CAP CER 2200PF 500V C0G/NPO 1206
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CS1206JKNPOBBN222 PCB Footprint and Symbol
CS1206JKNPOBBN222 Specifications
Part Number:CS1206JKNPOBBN222
Brand:Texas Instruments
Applications :Boardflex Sensitive
Capacitance :2200 pF
Failure Rate :-
Features :Soft Termination
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :1206 (3216 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±5%
Voltage - Rated :500V