CS1210KKX7R0BB334
CS1210KKX7R0BB334
Enlarge
For Reference Only
Part Number CS1210KKX7R0BB334
LIXINC Part # CS1210KKX7R0BB334
Manufacturer YAGEO
Category
Description CAP CER 330NF 100V X7R 1210
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CS1210KKX7R0BB334 PCB Footprint and Symbol
CS1210KKX7R0BB334 Specifications
Part Number:CS1210KKX7R0BB334
Brand:Texas Instruments
Applications :Boardflex Sensitive
Capacitance :0.33 µF
Failure Rate :-
Features :Soft Termination
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :1210 (3225 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :X7R
Tolerance :±10%
Voltage - Rated :100V