500X07N1R8DV4T
500X07N1R8DV4T
Enlarge
For Reference Only
Part Number 500X07N1R8DV4T
LIXINC Part # 500X07N1R8DV4T
Manufacturer Johanson Dielectrics, Inc.
Category
Description CAP CER 1.8PF 50V C0G/NP0 0402
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 500X07N1R8DV4T PCB Footprint and Symbol
500X07N1R8DV4T Specifications
Part Number:500X07N1R8DV4T
Brand:Texas Instruments
Applications :Bypass, Decoupling
Capacitance :1.8 pF
Failure Rate :-
Features :Low ESL (X2Y)
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :0402 (1005 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±0.5pF
Voltage - Rated :50V