CS1206JKNPODBN220
CS1206JKNPODBN220
Enlarge
For Reference Only
Part Number CS1206JKNPODBN220
LIXINC Part # CS1206JKNPODBN220
Manufacturer YAGEO
Category
Description CAP CER 22PF 2KV C0G/NPO 1206
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CS1206JKNPODBN220 PCB Footprint and Symbol
CS1206JKNPODBN220 Specifications
Part Number:CS1206JKNPODBN220
Brand:Texas Instruments
Applications :Boardflex Sensitive
Capacitance :22 pF
Failure Rate :-
Features :Soft Termination
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :1206 (3216 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±5%
Voltage - Rated :2000V (2kV)