CS1206KKX7RBBB222
CS1206KKX7RBBB222
Enlarge
For Reference Only
Part Number CS1206KKX7RBBB222
LIXINC Part # CS1206KKX7RBBB222
Manufacturer YAGEO
Category
Description CAP CER 2200PF 500V X7R 1206
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CS1206KKX7RBBB222 PCB Footprint and Symbol
CS1206KKX7RBBB222 Specifications
Part Number:CS1206KKX7RBBB222
Brand:Texas Instruments
Applications :Boardflex Sensitive
Capacitance :2200 pF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Ratings :-
Temperature Coefficient :X7R
Tolerance :±10%
Voltage - Rated :500V