CS1206KKX7RDBB102
CS1206KKX7RDBB102
Enlarge
For Reference Only
Part Number CS1206KKX7RDBB102
LIXINC Part # CS1206KKX7RDBB102
Manufacturer YAGEO
Category
Description CAP CER 1000PF 2KV X7R 1206
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CS1206KKX7RDBB102 PCB Footprint and Symbol
CS1206KKX7RDBB102 Specifications
Part Number:CS1206KKX7RDBB102
Brand:Texas Instruments
Applications :Boardflex Sensitive
Capacitance :1000 pF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Ratings :-
Temperature Coefficient :X7R
Tolerance :±10%
Voltage - Rated :2000V (2kV)