CC1210JKX7R9BB473
CC1210JKX7R9BB473
Enlarge
For Reference Only
Part Number CC1210JKX7R9BB473
LIXINC Part # CC1210JKX7R9BB473
Manufacturer YAGEO
Category
Description CAP CER 0.047UF 50V X7R 1210
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CC1210JKX7R9BB473 PCB Footprint and Symbol
CC1210JKX7R9BB473 Specifications
Part Number:CC1210JKX7R9BB473
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :0.047 µF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Ratings :-
Temperature Coefficient :X7R
Tolerance :±5%
Voltage - Rated :50V