MP500R0L
MP500R0L
Enlarge
For Reference Only
Part Number MP500R0L
LIXINC Part # MP500R0L
Manufacturer VPG Foil
Category
Description MP500R0L 0.05% REELED
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models MP500R0L PCB Footprint and Symbol
MP500R0L Specifications
Part Number:MP500R0L
Brand:Texas Instruments
Composition :Metal Foil
Failure Rate :-
Features :-
Number of Terminations :2
Operating Temperature :-65°C ~ 175°C
Package / Case :1210 (3225 Metric), J-Lead
Power (Watts) :0.1W, 1/10W
Product Status :Active
Ratings :-
Resistance :500 Ohms
Supplier Device Package :2-SMD
Temperature Coefficient :±5ppm/°C
Tolerance :±0.05%