Y14870R15000F0W
Y14870R15000F0W
Enlarge
For Reference Only
Part Number Y14870R15000F0W
LIXINC Part # Y14870R15000F0W
Manufacturer VPG Foil
Category
Description RES 0.15 OHM 1% 1W 2512
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models Y14870R15000F0W PCB Footprint and Symbol
Y14870R15000F0W Specifications
Part Number:Y14870R15000F0W
Number of Terminations :4
Operating Temperature :-65°C ~ 170°C
Package / Case :2512 (6432 Metric)
Power (Watts) :1W
Product Status :Active
Ratings :-
Resistance :150 mOhms
Supplier Device Package :2512
Temperature Coefficient :±15ppm/°C
Tolerance :±1%