Y14870R03300D0R
Y14870R03300D0R
Enlarge
For Reference Only
Part Number Y14870R03300D0R
LIXINC Part # Y14870R03300D0R
Manufacturer VPG Foil
Category
Description RES 0.033 OHM 0.5% 1W 2512
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models Y14870R03300D0R PCB Footprint and Symbol
Y14870R03300D0R Specifications
Part Number:Y14870R03300D0R
Number of Terminations :4
Operating Temperature :-65°C ~ 170°C
Package / Case :2512 (6432 Metric)
Power (Watts) :1W
Product Status :Active
Ratings :-
Resistance :33 mOhms
Supplier Device Package :2512
Temperature Coefficient :±15ppm/°C
Tolerance :±0.5%