Y14870R05000F0R
Y14870R05000F0R
Enlarge
For Reference Only
Part Number Y14870R05000F0R
LIXINC Part # Y14870R05000F0R
Manufacturer VPG Foil
Category
Description RES 0.05 OHM 1% 1W 2512
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models Y14870R05000F0R PCB Footprint and Symbol
Y14870R05000F0R Specifications
Part Number:Y14870R05000F0R
Number of Terminations :4
Operating Temperature :-65°C ~ 170°C
Package / Case :2512 (6432 Metric)
Power (Watts) :1W
Product Status :Active
Ratings :-
Resistance :50 mOhms
Supplier Device Package :-
Temperature Coefficient :±15ppm/°C
Tolerance :±1%