Y1629200R000F9R
Y1629200R000F9R
Enlarge
For Reference Only
Part Number Y1629200R000F9R
LIXINC Part # Y1629200R000F9R
Manufacturer VPG Foil
Category
Description RES SMD 200 OHM 1% 1/10W 0805
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models Y1629200R000F9R PCB Footprint and Symbol
Y1629200R000F9R Specifications
Part Number:Y1629200R000F9R
Brand:Texas Instruments
Composition :Metal Foil
Failure Rate :-
Features :Anti-Sulfur, Moisture Resistant, Non-Inductive
Number of Terminations :2
Operating Temperature :-55°C ~ 150°C
Package / Case :0805 (2012 Metric)
Power (Watts) :0.1W, 1/10W
Product Status :Active
Ratings :-
Resistance :200 Ohms
Supplier Device Package :0805
Temperature Coefficient :±0.2ppm/°C
Tolerance :±1%