Y1629750R000F9W
Y1629750R000F9W
Enlarge
For Reference Only
Part Number Y1629750R000F9W
LIXINC Part # Y1629750R000F9W
Manufacturer VPG Foil
Category
Description RES SMD 750 OHM 1% 1/10W 0805
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models Y1629750R000F9W PCB Footprint and Symbol
Y1629750R000F9W Specifications
Part Number:Y1629750R000F9W
Brand:Texas Instruments
Composition :Metal Foil
Failure Rate :-
Features :Anti-Sulfur, Moisture Resistant, Non-Inductive
Number of Terminations :2
Operating Temperature :-55°C ~ 150°C
Package / Case :0805 (2012 Metric)
Power (Watts) :0.1W, 1/10W
Product Status :Active
Ratings :-
Resistance :750 Ohms
Supplier Device Package :0805
Temperature Coefficient :±0.2ppm/°C
Tolerance :±1%