Y4073500R000F9W
Y4073500R000F9W
Enlarge
For Reference Only
Part Number Y4073500R000F9W
LIXINC Part # Y4073500R000F9W
Manufacturer VPG Foil
Category
Description RES SMD 500 OHM 1% 0.3W 1206
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models Y4073500R000F9W PCB Footprint and Symbol
Y4073500R000F9W Specifications
Part Number:Y4073500R000F9W
Brand:Texas Instruments
Composition :Metal Foil
Failure Rate :-
Features :Moisture Resistant, Non-Inductive
Number of Terminations :2
Operating Temperature :-55°C ~ 150°C
Package / Case :1206 (3216 Metric)
Power (Watts) :0.3W
Product Status :Active
Ratings :-
Resistance :500 Ohms
Supplier Device Package :1206
Temperature Coefficient :±0.2ppm/°C
Tolerance :±1%