Y162945R3000B0R
Y162945R3000B0R
Enlarge
For Reference Only
Part Number Y162945R3000B0R
LIXINC Part # Y162945R3000B0R
Manufacturer VPG Foil
Category
Description RES SMD 45.3 OHM 0.1% 1/10W 0805
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models Y162945R3000B0R PCB Footprint and Symbol
Y162945R3000B0R Specifications
Part Number:Y162945R3000B0R
Number of Terminations :2
Operating Temperature :-55°C ~ 150°C
Package / Case :0805 (2012 Metric)
Power (Watts) :0.1W, 1/10W
Product Status :Active
Ratings :-
Resistance :45.3 Ohms
Supplier Device Package :0805
Temperature Coefficient :±0.2ppm/°C
Tolerance :±0.1%