Y16297K50000B9W
Y16297K50000B9W
Enlarge
For Reference Only
Part Number Y16297K50000B9W
LIXINC Part # Y16297K50000B9W
Manufacturer VPG Foil
Category
Description RES SMD 7.5K OHM 0.1% 1/10W 0805
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models Y16297K50000B9W PCB Footprint and Symbol
Y16297K50000B9W Specifications
Part Number:Y16297K50000B9W
Number of Terminations :2
Operating Temperature :-55°C ~ 150°C
Package / Case :0805 (2012 Metric)
Power (Watts) :0.1W, 1/10W
Product Status :Active
Ratings :-
Resistance :7.5 kOhms
Supplier Device Package :0805
Temperature Coefficient :±0.2ppm/°C
Tolerance :±0.1%