Y14870R07500B9W
Y14870R07500B9W
Enlarge
For Reference Only
Part Number Y14870R07500B9W
LIXINC Part # Y14870R07500B9W
Manufacturer VPG Foil
Category
Description RES 0.075 OHM 0.1% 1W 2512
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models Y14870R07500B9W PCB Footprint and Symbol
Y14870R07500B9W Specifications
Part Number:Y14870R07500B9W
Number of Terminations :4
Operating Temperature :-65°C ~ 170°C
Package / Case :2512 (6432 Metric)
Power (Watts) :1W
Product Status :Active
Ratings :-
Resistance :75 mOhms
Supplier Device Package :2512
Temperature Coefficient :±15ppm/°C
Tolerance :±0.1%