Y44870R01000D0R
Y44870R01000D0R
Enlarge
For Reference Only
Part Number Y44870R01000D0R
LIXINC Part # Y44870R01000D0R
Manufacturer VPG Foil
Category
Description RES 0.01 OHM 0.5% 1W 2512
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models Y44870R01000D0R PCB Footprint and Symbol
Y44870R01000D0R Specifications
Part Number:Y44870R01000D0R
Brand:Texas Instruments
Composition :Metal Foil
Failure Rate :-
Features :Current Sense, Moisture Resistant
Number of Terminations :4
Operating Temperature :-65°C ~ 170°C
Package / Case :2512 (6432 Metric)
Power (Watts) :1W
Product Status :Active
Ratings :-
Resistance :10 mOhms
Supplier Device Package :2512
Temperature Coefficient :±15ppm/°C
Tolerance :±0.5%