Y14880R03000D13R
Y14880R03000D13R
Enlarge
For Reference Only
Part Number Y14880R03000D13R
LIXINC Part # Y14880R03000D13R
Manufacturer VPG Foil
Category
Description RES 0.03 OHM 0.5% 2W 3637
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models Y14880R03000D13R PCB Footprint and Symbol
Y14880R03000D13R Specifications
Part Number:Y14880R03000D13R
Number of Terminations :4
Operating Temperature :-65°C ~ 170°C
Package / Case :Nonstandard
Power (Watts) :2W
Product Status :Active
Ratings :-
Resistance :30 mOhms
Supplier Device Package :-
Temperature Coefficient :±15ppm/°C
Tolerance :±0.5%