CS1206KKX7RBBB152
CS1206KKX7RBBB152
Enlarge
For Reference Only
Part Number CS1206KKX7RBBB152
LIXINC Part # CS1206KKX7RBBB152
Manufacturer YAGEO
Category
Description CAP CER 1500PF 500V X7R 1206
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CS1206KKX7RBBB152 PCB Footprint and Symbol
CS1206KKX7RBBB152 Specifications
Part Number:CS1206KKX7RBBB152
Brand:Texas Instruments
Applications :Boardflex Sensitive
Capacitance :1500 pF
Failure Rate :-
Features :Soft Termination
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :1206 (3216 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :X7R
Tolerance :±10%
Voltage - Rated :500V