CC0100MRX5R5BB224
CC0100MRX5R5BB224
Enlarge
For Reference Only
Part Number CC0100MRX5R5BB224
LIXINC Part # CC0100MRX5R5BB224
Manufacturer YAGEO
Category
Description CAP CER 0.22UF 6.3V X5R 01005
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CC0100MRX5R5BB224 PCB Footprint and Symbol
CC0100MRX5R5BB224 Specifications
Part Number:CC0100MRX5R5BB224
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :0.22 µF
Failure Rate :-
Features :-
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 85°C
Package / Case :01005 (0402 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :X5R
Tolerance :±20%
Voltage - Rated :6.3V