CC1206BRNPO9BNR68
CC1206BRNPO9BNR68
Enlarge
For Reference Only
Part Number CC1206BRNPO9BNR68
LIXINC Part # CC1206BRNPO9BNR68
Manufacturer YAGEO
Category
Description CAP CER 0.68PF 50V C0G/NPO 1206
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CC1206BRNPO9BNR68 PCB Footprint and Symbol
CC1206BRNPO9BNR68 Specifications
Part Number:CC1206BRNPO9BNR68
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :0.68 pF
Failure Rate :-
Features :-
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :1206 (3216 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Thickness (Max) :-
Tolerance :±0.1pF
Voltage - Rated :50V