CC1210GKNPOBBN331
CC1210GKNPOBBN331
Enlarge
For Reference Only
Part Number CC1210GKNPOBBN331
LIXINC Part # CC1210GKNPOBBN331
Manufacturer YAGEO
Category
Description CAP CER 330PF 500V NPO 1210
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CC1210GKNPOBBN331 PCB Footprint and Symbol
CC1210GKNPOBBN331 Specifications
Part Number:CC1210GKNPOBBN331
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :330 pF
Failure Rate :-
Features :-
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :1210 (3225 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±2%
Voltage - Rated :500V