CC1206GRNPO9BN392
CC1206GRNPO9BN392
Enlarge
For Reference Only
Part Number CC1206GRNPO9BN392
LIXINC Part # CC1206GRNPO9BN392
Manufacturer YAGEO
Category
Description CAP CER 3900PF 50V C0G/NPO 1206
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CC1206GRNPO9BN392 PCB Footprint and Symbol
CC1206GRNPO9BN392 Specifications
Part Number:CC1206GRNPO9BN392
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :3900 pF
Failure Rate :-
Features :-
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :1206 (3216 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±2%
Voltage - Rated :50V