CC1210JKNPOBBN121
CC1210JKNPOBBN121
Enlarge
For Reference Only
Part Number CC1210JKNPOBBN121
LIXINC Part # CC1210JKNPOBBN121
Manufacturer YAGEO
Category
Description CAP CER 120PF 500V C0G/NPO 1210
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CC1210JKNPOBBN121 PCB Footprint and Symbol
CC1210JKNPOBBN121 Specifications
Part Number:CC1210JKNPOBBN121
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :120 pF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Ratings :-
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±5%
Voltage - Rated :500V