CC1210JKNPOBBN561
CC1210JKNPOBBN561
Enlarge
For Reference Only
Part Number CC1210JKNPOBBN561
LIXINC Part # CC1210JKNPOBBN561
Manufacturer YAGEO
Category
Description CAP CER 560PF 500V C0G/NPO 1210
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CC1210JKNPOBBN561 PCB Footprint and Symbol
CC1210JKNPOBBN561 Specifications
Part Number:CC1210JKNPOBBN561
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :560 pF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :1210 (3225 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±5%
Voltage - Rated :500V