CC1206FRNPO0BN222
CC1206FRNPO0BN222
Enlarge
For Reference Only
Part Number CC1206FRNPO0BN222
LIXINC Part # CC1206FRNPO0BN222
Manufacturer YAGEO
Category
Description CAP CER 2200PF 100V C0G/NPO 1206
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CC1206FRNPO0BN222 PCB Footprint and Symbol
CC1206FRNPO0BN222 Specifications
Part Number:CC1206FRNPO0BN222
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :2200 pF
Failure Rate :-
Features :-
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :1206 (3216 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±1%
Voltage - Rated :100V