CQ0603BRNPOYBN9R1
CQ0603BRNPOYBN9R1
Enlarge
For Reference Only
Part Number CQ0603BRNPOYBN9R1
LIXINC Part # CQ0603BRNPOYBN9R1
Manufacturer YAGEO
Category
Description CAP CER 9.1PF 250V C0G/NPO 0603
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CQ0603BRNPOYBN9R1 PCB Footprint and Symbol
CQ0603BRNPOYBN9R1 Specifications
Part Number:CQ0603BRNPOYBN9R1
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :9.1 pF
Failure Rate :-
Features :-
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :0603 (1608 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±0.1pF
Voltage - Rated :250V