CC1210JKNPOBBN182
CC1210JKNPOBBN182
Enlarge
For Reference Only
Part Number CC1210JKNPOBBN182
LIXINC Part # CC1210JKNPOBBN182
Manufacturer YAGEO
Category
Description CAP CER 1800PF 500V C0G/NPO 1210
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CC1210JKNPOBBN182 PCB Footprint and Symbol
CC1210JKNPOBBN182 Specifications
Part Number:CC1210JKNPOBBN182
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :1800 pF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Ratings :-
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±5%
Voltage - Rated :500V