CS1206JKNPOCBN102
CS1206JKNPOCBN102
Enlarge
For Reference Only
Part Number CS1206JKNPOCBN102
LIXINC Part # CS1206JKNPOCBN102
Manufacturer YAGEO
Category
Description CAP CER 1000PF 1KV C0G/NPO 1206
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CS1206JKNPOCBN102 PCB Footprint and Symbol
CS1206JKNPOCBN102 Specifications
Part Number:CS1206JKNPOCBN102
Brand:Texas Instruments
Applications :Boardflex Sensitive
Capacitance :1000 pF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Ratings :-
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±5%
Voltage - Rated :1000V (1kV)