CQ0603BRNPO9BN8R2
CQ0603BRNPO9BN8R2
Enlarge
For Reference Only
Part Number CQ0603BRNPO9BN8R2
LIXINC Part # CQ0603BRNPO9BN8R2
Manufacturer YAGEO
Category
Description CAP CER 8.2PF 50V C0G/NPO 0603
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CQ0603BRNPO9BN8R2 PCB Footprint and Symbol
CQ0603BRNPO9BN8R2 Specifications
Part Number:CQ0603BRNPO9BN8R2
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :8.2 pF
Failure Rate :-
Features :-
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :0603 (1608 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±0.1pF
Voltage - Rated :50V