CC1812JKX7R9BB334
CC1812JKX7R9BB334
Enlarge
For Reference Only
Part Number CC1812JKX7R9BB334
LIXINC Part # CC1812JKX7R9BB334
Manufacturer YAGEO
Category
Description CAP CER 0.33UF 50V X7R 1812
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CC1812JKX7R9BB334 PCB Footprint and Symbol
CC1812JKX7R9BB334 Specifications
Part Number:CC1812JKX7R9BB334
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :0.33 µF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :1812 (4532 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :X7R
Tolerance :±5%
Voltage - Rated :50V