CQ0201BRNPO8BN100
CQ0201BRNPO8BN100
Enlarge
For Reference Only
Part Number CQ0201BRNPO8BN100
LIXINC Part # CQ0201BRNPO8BN100
Manufacturer YAGEO
Category
Description CAP CER 10PF 25V C0G/NPO 0201
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CQ0201BRNPO8BN100 PCB Footprint and Symbol
CQ0201BRNPO8BN100 Specifications
Part Number:CQ0201BRNPO8BN100
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :10 pF
Failure Rate :-
Features :-
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :0201 (0603 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±0.1pF
Voltage - Rated :25V