CC1206JRX7R9BB822
CC1206JRX7R9BB822
Enlarge
For Reference Only
Part Number CC1206JRX7R9BB822
LIXINC Part # CC1206JRX7R9BB822
Manufacturer YAGEO
Category
Description CAP CER 8200PF 50V X7R 1206
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CC1206JRX7R9BB822 PCB Footprint and Symbol
CC1206JRX7R9BB822 Specifications
Part Number:CC1206JRX7R9BB822
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :8200 pF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :1206 (3216 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :X7R
Thickness (Max) :-
Tolerance :±5%
Voltage - Rated :50V