CC1210KKX7RCBB123
CC1210KKX7RCBB123
Enlarge
For Reference Only
Part Number CC1210KKX7RCBB123
LIXINC Part # CC1210KKX7RCBB123
Manufacturer YAGEO
Category
Description CAP CER 12NF 1000V X7R 1210
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CC1210KKX7RCBB123 PCB Footprint and Symbol
CC1210KKX7RCBB123 Specifications
Part Number:CC1210KKX7RCBB123
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :0.012 µF
Failure Rate :-
Features :High Voltage
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Ratings :-
Temperature Coefficient :X7R
Tolerance :±10%
Voltage - Rated :1000V (1kV)