CQ0805CRNPO9BN5R6
CQ0805CRNPO9BN5R6
Enlarge
For Reference Only
Part Number CQ0805CRNPO9BN5R6
LIXINC Part # CQ0805CRNPO9BN5R6
Manufacturer YAGEO
Category
Description CAP CER 5.6PF 50V C0G/NPO 0805
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CQ0805CRNPO9BN5R6 PCB Footprint and Symbol
CQ0805CRNPO9BN5R6 Specifications
Part Number:CQ0805CRNPO9BN5R6
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :5.6 pF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±0.25pF
Voltage - Rated :50V