CS1206KKX7R7BB225
CS1206KKX7R7BB225
Enlarge
For Reference Only
Part Number CS1206KKX7R7BB225
LIXINC Part # CS1206KKX7R7BB225
Manufacturer YAGEO
Category
Description CAP CER 2.2UF 16V X7R 1206
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CS1206KKX7R7BB225 PCB Footprint and Symbol
CS1206KKX7R7BB225 Specifications
Part Number:CS1206KKX7R7BB225
Brand:Texas Instruments
Applications :Boardflex Sensitive
Capacitance :2.2 µF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Ratings :-
Temperature Coefficient :X7R
Tolerance :±10%
Voltage - Rated :16V