CQ0805BRNPO0BN1R1
CQ0805BRNPO0BN1R1
Enlarge
For Reference Only
Part Number CQ0805BRNPO0BN1R1
LIXINC Part # CQ0805BRNPO0BN1R1
Manufacturer YAGEO
Category
Description CAP CER 1.1PF 100V C0G/NPO 0805
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CQ0805BRNPO0BN1R1 PCB Footprint and Symbol
CQ0805BRNPO0BN1R1 Specifications
Part Number:CQ0805BRNPO0BN1R1
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :1.1 pF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±0.1pF
Voltage - Rated :100V