CC1206MRX7RYBB392
CC1206MRX7RYBB392
Enlarge
For Reference Only
Part Number CC1206MRX7RYBB392
LIXINC Part # CC1206MRX7RYBB392
Manufacturer YAGEO
Category
Description CAP CER 3900PF 250V X7R 1206
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CC1206MRX7RYBB392 PCB Footprint and Symbol
CC1206MRX7RYBB392 Specifications
Part Number:CC1206MRX7RYBB392
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :3900 pF
Failure Rate :-
Features :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :1206 (3216 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :X7R
Thickness (Max) :-
Tolerance :±20%
Voltage - Rated :250V