CC1210KKX7RCBB332
CC1210KKX7RCBB332
Enlarge
For Reference Only
Part Number CC1210KKX7RCBB332
LIXINC Part # CC1210KKX7RCBB332
Manufacturer YAGEO
Category
Description CAP CER 3300PF 1KV X7R 1210
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CC1210KKX7RCBB332 PCB Footprint and Symbol
CC1210KKX7RCBB332 Specifications
Part Number:CC1210KKX7RCBB332
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :3300 pF
Failure Rate :-
Features :High Voltage
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Ratings :-
Temperature Coefficient :X7R
Thickness (Max) :-
Tolerance :±10%
Voltage - Rated :1000V (1kV)