RG3216P-3900-B-T1
RG3216P-3900-B-T1
Enlarge
For Reference Only
Part Number RG3216P-3900-B-T1
LIXINC Part # RG3216P-3900-B-T1
Manufacturer Susumu
Category
Description RES SMD 390 OHM 0.1% 1/4W 1206
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models RG3216P-3900-B-T1 PCB Footprint and Symbol
RG3216P-3900-B-T1 Specifications
Part Number:RG3216P-3900-B-T1
Brand:Texas Instruments
Composition :Thin Film
Failure Rate :-
Features :Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Number of Terminations :2
Operating Temperature :-55°C ~ 155°C
Package / Case :1206 (3216 Metric)
Power (Watts) :0.25W, 1/4W
Product Status :Obsolete
Ratings :AEC-Q200
Resistance :390 Ohms
Supplier Device Package :1206
Temperature Coefficient :±25ppm/°C
Tolerance :±0.1%