CC1210KKX7R8BB824
CC1210KKX7R8BB824
Enlarge
For Reference Only
Part Number CC1210KKX7R8BB824
LIXINC Part # CC1210KKX7R8BB824
Manufacturer YAGEO
Category
Description CAP CER 0.82UF 25V X7R 1210
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CC1210KKX7R8BB824 PCB Footprint and Symbol
CC1210KKX7R8BB824 Specifications
Part Number:CC1210KKX7R8BB824
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :0.82 µF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Ratings :-
Temperature Coefficient :X7R
Tolerance :±10%
Voltage - Rated :25V