CR-06JC7---39R
CR-06JC7---39R
Enlarge
For Reference Only
Part Number CR-06JC7---39R
LIXINC Part # CR-06JC7---39R
Manufacturer Viking Tech
Category
Description RES 39 OHM 5% 1/2W 1206
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CR-06JC7---39R PCB Footprint and Symbol
CR-06JC7---39R Specifications
Part Number:CR-06JC7---39R
Failure Rate :-
Features :Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Number of Terminations :2
Operating Temperature :-55°C ~ 155°C
Package / Case :1206 (3216 Metric)
Power (Watts) :0.5W, 1/2W
Product Status :Active
Ratings :AEC-Q200
Resistance :39 Ohms
Supplier Device Package :1206
Temperature Coefficient :±100ppm/°C
Tolerance :±5%