CR-05FE7--200K
CR-05FE7--200K
Enlarge
For Reference Only
Part Number CR-05FE7--200K
LIXINC Part # CR-05FE7--200K
Manufacturer Viking Tech
Category
Description RES 200K OHM 1% 1/8W 0805
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CR-05FE7--200K PCB Footprint and Symbol
CR-05FE7--200K Specifications
Part Number:CR-05FE7--200K
Failure Rate :-
Features :-
Number of Terminations :2
Operating Temperature :-55°C ~ 155°C
Package / Case :0805 (2012 Metric)
Power (Watts) :0.125W, 1/8W
Product Status :Active
Ratings :-
Resistance :200 kOhms
Supplier Device Package :0805
Temperature Coefficient :±50ppm/°C
Tolerance :±1%