CR-10JP7--820R
CR-10JP7--820R
Enlarge
For Reference Only
Part Number CR-10JP7--820R
LIXINC Part # CR-10JP7--820R
Manufacturer Viking Tech
Category
Description RES 820 OHM 5% 1/2W 1210
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CR-10JP7--820R PCB Footprint and Symbol
CR-10JP7--820R Specifications
Part Number:CR-10JP7--820R
Brand:Texas Instruments
Composition :Thick Film
Failure Rate :-
Features :-
Number of Terminations :2
Operating Temperature :-55°C ~ 155°C
Package / Case :1210 (3225 Metric)
Power (Watts) :0.5W, 1/2W
Product Status :Active
Ratings :-
Resistance :820 Ohms
Supplier Device Package :1210
Temperature Coefficient :±100ppm/°C
Tolerance :±5%