CR-06FH7---27R
CR-06FH7---27R
Enlarge
For Reference Only
Part Number CR-06FH7---27R
LIXINC Part # CR-06FH7---27R
Manufacturer Viking Tech
Category
Description RES 27 OHM 1% 1/2W 1206
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CR-06FH7---27R PCB Footprint and Symbol
CR-06FH7---27R Specifications
Part Number:CR-06FH7---27R
Failure Rate :-
Features :-
Number of Terminations :2
Operating Temperature :-55°C ~ 155°C
Package / Case :1206 (3216 Metric)
Power (Watts) :0.5W, 1/2W
Product Status :Active
Ratings :-
Resistance :27 Ohms
Supplier Device Package :1206
Temperature Coefficient :±100ppm/°C
Tolerance :±1%