CR-12BE4---2K2
CR-12BE4---2K2
Enlarge
For Reference Only
Part Number CR-12BE4---2K2
LIXINC Part # CR-12BE4---2K2
Manufacturer Viking Tech
Category
Description RES 2.2K OHM 0.1% 1W 2512
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CR-12BE4---2K2 PCB Footprint and Symbol
CR-12BE4---2K2 Specifications
Part Number:CR-12BE4---2K2
Number of Terminations :2
Operating Temperature :-55°C ~ 155°C
Package / Case :2512 (6432 Metric)
Power (Watts) :1W
Product Status :Active
Ratings :-
Resistance :2.2 kOhms
Supplier Device Package :2512
Temperature Coefficient :±50ppm/°C
Tolerance :±0.1%